|
|
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kwaśniewski Tadeusz | | Tytuł: | Bal w ogródku Danusi | | Data powstania: | 1956 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Łódź 1956. Spółdz. Wydawnictw Artyst. i Użytkowych "Poziom". 19 x 20,5 cm. Stron [24]. Broszura. (Niewielkie naddarcie tylnej okł., poza tym stan dobry. Ilustrował Wacław Kondek.)
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kownacka Maria, Malicka Zofia | | Tytuł: | Dzieci z Leszczynowej Górki | | Data powstania: | 1956 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1956. Nasza Księgarnia. 8, s. 175, [1]. Broszura. (Oprawa odchodzi od bloku, grzbietu naderwany, zabrudzenia. Ilustrowała Wanda Zawidzka.)
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kędziorzyna Maria | | Tytuł: | O Przepięknej Hannie | | Data powstania: | 1956 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Baśnie polskie. Warszawa 1956. Nasza Księgarnia. 8, s. 157, [2]. Broszura. (Otarcia i zakurzenie okładek, obca dedykacja na k. przedtyt., podpis i pieczątka własnościowa. Wewnątrz stan dobry. Ilustracje Adam Marczyński. Zawiera 5 opowiadań.)
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Sieroszewski Wacław | | Tytuł: | Bajka o żelaznym wilku | | Data powstania: | 1955 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Ilustrował Bogdan Zieleniec. Warszawa 1955. Nasza Księgarnia. Format 29 x 20 cm. Stron 174, [2], tabl. 8. Opr. oryg. ppł. (Otarcia i zakurzenia oprawy, ślady ołówka na pierwszych kartach, jedna strona przedarta).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Karawajewa T. | | Tytuł: | Mężny pak | | Data powstania: | 1956 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Przełożyła Zofia Łapicka. Ilustr. Jadwiga Okońska. Warszawa 1956. Filmowa Agencja Wydawnicza. Format 18,5 x 19 cm. Stron [24]. Broszura. (Stan niemal bardzo dobry. Bajka filmowa.osnuta na tle koreańskich podań ludowych.)
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Jacobson August | | Tytuł: | Wilk i jeleń | | Data powstania: | 1954 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Bajka filmowa.Warszawa 1954. Filmowa Agencja Wydawnicza. Format 19 x 19 cm. Stron [24]. Broszura. (Niewielkie otarcia i zagniecenia okładek, poza tym stan dobry. Ilustracje Andrzej Wiercieński).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Fenton Edward | | Tytuł: | Widmo z głogowego wzgórza | | Data powstania: | 1973 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Tłum. Irena Tuwim. Ilustr. Zbigniew Piotrowski. Warszawa 1973. Nasza Księgarnia. 8, s. 190, [2]. Opr. oryg. ppł. (Otarcia i zadrapania okładek, poza tym stan dobry).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Tomaszewiczowa Waleria | | Tytuł: | Irenka | | Data powstania: | 1944 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
(W kruczewskim dworze). Powieść dla panienek. Wyd. II. Kraków 1944. Księgarnia Lingwistyczna. 8, s. 157, [2]. Opr. oryg. ppł. (Oprawa jednostronnie odchodzi od bloku. Okładki zabrudzone i otarte, ubytek narożnika. Wewnątrz stan dobry).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kipling Rudyard | | Tytuł: | Kim | | Data powstania: | 1927 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Tłum. z ang. Wilhelm Mitarski. T.1-2 razem opr. Warszawa [1927]. Wydawnictwo "Taniej Książki". 16d, s. 203, [1]; 201. Opr. bibliot. ppł. (Papier zżółkniety, poza tym stan dobry. Wytarta piecz. na k. tyt.)
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kingsley Charles | | Tytuł: | Na podbój świata | | Data powstania: | 1935 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Przełożyła Zofja Popławska. Z ilustracjami. Warszawa 1935. Wydawn. J. Przeworskiego. Format 23 x 15,5 cm. Stron 291, [3], tabl. 8. Opr. bibliot. ppł. (Otarcia i zakurzenie oprawy, podpis własnościowy na k. przedtytułowej).
|
|
|
| |
| | |
|