|
|
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Herrmann Ignat, Teige Jos., Winter Zikm. | | Tytuł: | Das Prager Ghetto. Zeichnungen von A.Kaspar | | Data powstania: | 1903 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Prag 1903. Verlagsbuchhandlung der Böhm. Graphischen Gessellschaft "Unie". 4, s. nlb 6, 170, nlb 5. op. oryg. psk.
Oprawa otarta, grzbiet odbarwiony, poza tym stan dobry. Liczne ilustr. w tekście. 27 całostronicowych, w tym 3 kolorowe tabl. w ramach paginacji. Rzetelnie opracowana na podst. źródeł praca o getcie praskim ukazująca jego stan sprzed przebudowy na przełomie XIX i XX w. Na ilustr. takie nieistniejące już miejsca jak: "Die Josefstädtergasse. Der alte Friedhof", "Die Alt-Neusynagoge", "Die Maiselsgasse", "Die neue Schule in der Josefstädter Gasse", "Die Josefstädter Gasse", "Die Joachymsgasse", "Die Sames-Gasse", "Das St. Nikolauskloster"
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Herlitz Georg, Kirschner Bruno | | Tytuł: | Jüdisches Lexikon. Ein enzyklopädisches Handbuch des jüdischen Wissens in vier Bänden. Mit über 2.000 Illustr., Beilagen, Karten und Tabellen. Hrsg. von ... Unter Mitarbeit von über 230 jüdischen Gelehrten und Schriftstellern. Bd.1-4 [w 5 wol.] | | Data powstania: | [cop. 1927-1930] | | Rodzaj: | ksiażka / book; |
| Opis:
|
Berlin [cop. 1927-1930]. Jüdischer Verlag. 4. opr. oryg. psk.
Niewielkie otarcia narożników okł., stan dobry. Ekslibrisy i piecz. Każdy tom obj. ca 1.500 szp., liczne tablice. Na grzbietach numeracja tomów I-V. Bogato ilustrowane, klasyczne całościowe opracowanie wiedzy judaistycznej.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | [Encyklopedia.]. Wielka ilustrowana encyklopedja powszechna. T.1-20 | | Data powstania: | [1929-1932.] | | Rodzaj: | ksiażka / book; |
| Opis:
|
T.1-18: A-Z. Kraków [1929-1932.]. Wyd. "Gutenberg". 8. opr. oryg. pł.
T.19-20: Suplement A-Z. [1933.]. Wyd. "Gutenberg". 8. opr. oryg. pł.
Stan dobry. Każdy tom objętości ok. 300 s., mapy, tablice. Do kompletu brak drugiego dwutomowego suplementu.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | Nowoczesne malarstwo polskie. T.1-3 | | Data powstania: | 1957-1964 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Wrocław 1957-1964. Ossolineum. 4. opr. oryg. pł.
Brak obwolut, stan dobry. Każdy tom obj. ca 500 s., liczne ilustr. w tekście i na tablicach. Podstawowy - trzytomowy - podręcznik do dziejów malarstwa polskiego 1764-1963
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | Die Olympischen Spiele 1936 in Berlin und Garmisch-Partenkirchen. Band 1-2. | | Data powstania: | 1936 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Hrsg. vom Cigaretten-Bilderdienst. Hamburg 1936. 4, s. 127, [1], tabl. 51, mapa rozkł. 1; 165, [3], tabl. 8. opr. oryg. pł.
Otarcia krawędzi okł., grzbiety nadpęknięte. W każdym tomie komplet ilustracji wklejanych na karty albumów.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | [Surowiecki Karol] | | Tytuł: | Missya lożowego apostoła odprawiona przez W:.B:.N:.N:.Θ:. [...]:. N:. R:. Praw:. Św:. 5814. | | Data powstania: | 1814 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Berdyczów [właściwie Warszawa lub Miedniewice?] 1814. Bez wydawcy. 16d, s. 68. opr. wsp. ppł.
Stan bardzo dobry. Druk antymasoński.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Święcicki Juljan Adolf | | Tytuł: | Rocznik weteranów 1863 r. (Wyd.II rocznika z r. 1925, powiększone tekstem literackim, listą weteranów zalegalizowanych pod koniec października 1927 roku i kalendarzem na rok 1928) | | Data powstania: | 1927 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1927. Pol. Biuro Wyd. "Kresy". 8, s. 2 nlb, 328, 352, XXIV, 5, 51. opr. oryg. pł.
Okł. nieco poluźnione, dwie karty uzup. kserograf. Ekslibris. Zaw. materiał wspomnieniowy, literacki, listę oficerów-weteranów, obszerny wykaz firm wg miast i branż, dział reklamowy. Nieczęste
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Rastawiecki Edward | | Tytuł: | Słownik malarzów polskich tudzież obcych w Polsce osiadłych lub czasowo w niej przebywających ub czasowo w niej przebywających przez ... z dołączeniem szesnastu rycin, wizerunków celniejszych artystów. T.1-3 | | Data powstania: | 1979 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1979. WAiF. 8, s. 4 nlb, VIII, 334, 2 nlb; XVI, 326, 2 nlb; 4 nlb, 536, 2 nlb; łącznie 16 tablic. opr. oryg. imit. psk.
Okł. lekko otarte, poza tym stan bardzo dobry. Reprint wydania z lat 1850-1857 z Druk. S.Orgelbranda. Wydano 800 egz. numerowanych, ten nr 710.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | Indeks artystów plastyków absolwentów i pedagogów wyższych uczelni plastycznych oraz członków ZPAP działających w latach 1939-1996 + Suplement 1996-1999 | | Data powstania: | 1997-2000 | | Rodzaj: | książka /book; |
| Opis:
|
Gdańsk [i in.] 1997-2000. Komitet Leksykonu Artystów Plastyków. 4, s. nlb 10, 150 + nlb 4; nlb 4, 63 + k. nlb. 3. brosz.
Stan bardzo dobry.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | [Listy]: Zestaw składający się z 2 listów i pocztówki do Danuty Kucharskiej-Zarzyckiej od Kazimierza Wyki z lat 1958-1971. | | Data powstania: | [l. 1958-1971] | | Rodzaj: | rękopis / manuscript; |
| Opis:
|
|
|
|
| |
| | |
|