|
|
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Wojciechowski Aleksander | | Tytuł: | Młode malarstwo polskie 1944-1974 | | Data powstania: | 1975 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Wrocław 1975. Ossolineum. 8, s. 162, ilustr. 238 [w tym 6 barwnych]. opr. oryg. pł., obw.
Stan dobry. Podpis własn. Jerzego Madeyskiego.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | [Katalog plakatów]: Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Plakatu. Plakat turystyczny w świecie. The Tourist Poster in the World | | Data powstania: | 1974 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1974. 8, s. nlb 356. opr. oryg. kart., obw. lakierowana
Folia na obw. nieco pofałdowana, wewnątrz stan bardzo dobry. Skasowana piecz. bibliot. Liczne reprod. w tekście. Obejmuje również plakat polski (zwłaszcza w części przedwojennej).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Blum Helena | | Tytuł: | Olga Boznańska | | Data powstania: | 1974 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1974. RSW Prasa, Książka, Ruch. 4, s. 101, nlb 2. opr. oryg. pł., obw.
Stan dobry. Podpis własnościowy Jerzego Madeyskiego. Miejscami podkreślenia i notatki w tekście. 90 ilustr. (w tym 25 barwnych).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Jakimowicz Andrzej | | Tytuł: | Jacek Malczewski | | Data powstania: | 1974 | | Rodzaj: | książki / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1974. WAiF. 4, s. 26, nlb 2, ilustr. 134, tabl. barwnych 22. opr. oryg. pł., obw.
Obw. nieco zaplamiona, mimo to stan dobry.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Jaworczakowa Mira | | Tytuł: | Majka z Siwego Brzegu. Ilustrowała Hanna Krajnik. | | Data powstania: | 1973 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1973. Nasza Księgarnia. 8, s. 170, [4]. opr. oryg. kart.
Grzbiet oklejony papierem, podklejenia taśmą trzech kart, przednia wyklejka i karta tytułowa pokreślone długopisem.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Tytuł: | [Katalog]. Staatliche Museen zu Berlin, Muzeum Narodowe w Krakowie. Grafika niemieckiego ekspresjonizmu | | Data powstania: | [1973] | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Kraków [1973]. 8, s. 55, nlb 1. brosz.
Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry. Opis 201 prac, 32 całostronicowe reprod. w tekście.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Kapeniak Józef | | Tytuł: | Tatrzańskie diabły. | | Data powstania: | 1973 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1973. Wyd.II. Sport i Turystyka. 16d, s. 219, [3], tabl. 21. opr. oryg. kartonowa.
Grzbiet nadkruszony i jednostronnie odchodzi od opr., wewnątrz stan dobry. Dotyczy rywalizacji do 1939 w biegach i skokach narciarskich.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Jakimowicz Irena | | Tytuł: | Grafika polska po II wojnei światowej | | Data powstania: | 1972 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
[Warszawa?] 1972. CBWA. 8, s. 25. brosz.
Stan bardzo dobry. Maszynopis powielany
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Harmata Jacek, Lenkiewicz Władysław | | Tytuł: | Vademecum turysty narciarza. | | Data powstania: | 1971 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1971. Sport i Turystyka. 16d, s. 131, [3], mapy 3. brosz. PTTK, Zarząd Główny.
Okł. lekko otarte, poza tym stan dobry.
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Sienkiewicz Jerzy | | Tytuł: | Rysunek polski od Oświecenia do Młodej Polski | | Data powstania: | 1970 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1970. Wyd. Arkady. 8, s. 409, 3 nlb. opr. oryg. pł. Z prac Instytutu Sztuki PAN, red. nauk.: A.Ryszkiewicz
Brak obwoluty, poza tym stan dobry. Bardzo liczne ilustracje w tekście.
|
|
|
| |
| | |
|