|
|
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Żółkiewska Wanda | | Tytuł: | Pluton Wacka Hutnika | | Data powstania: | 1948 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Powieść dla młodzieży. Warszawa 1948. Spółdzielnia Wydawn. Książka. 8, s. 287, [2]. Broszura. (Otarcia i zabrudzenia okładek, ostatnia składka luzem, dedykacja na karcie przedtytułowej. Okładkę projektował Z. Rychlicki. Ilustracje Jacek Żuławski).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Januszewska Hanna | | Tytuł: | O flisaku i Przydróżce | | Data powstania: | 1957 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Ilustrowała Helena Sołtanowa. Warszawa 1957. Nasza Księgarnia. Format: 23,7x16 cm, stron 36, [3]. Okładka broszurowa. (Okładka lekko otarta i zakurzona, stan dobry. Na karcie tytułowej podpis poprzedniego właściciela. Wyd.III).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Verne Juliusz | | Tytuł: | Piętnastoletni kapitan | | Data powstania: | 1949 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Powieść. Tłumaczył W.Zechenter. Ilustrował A.Uniechowski. Wyd. nowe, poprawione. Kraków 1949. Wydawnictwo: M. Kot.. Format: 21,8x15,2 cm, stron 232. Oprawa półpłótno. (Otarcia krawędzi okładki, nzabrudzenia. Okładkę projektował J.Karolak).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Żukrowski Wojciech | | Tytuł: | Porwanie w Tiutiurlistanie | | Data powstania: | 1957 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1957. Nasza Księgarnia. Format: 23,6x16,3 cm, stron 212, [4]. Okładka oryginalna kartonowa. (Okładka otarta i zaplamiona, ślad zalania widoczny w górnej części okładki, wewnątrz niewielkie zażółcenia papieru widoczne na krawędziach marginesu, stan dobry. Wyd.IV. Ilustrował Adam Marczyński).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Żukrowski Wojciech | | Tytuł: | Mój przyjaciel słoń | | Data powstania: | 1957 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Ilustrował Roman Owidzki. Warszawa 1957. Nasza Księgarnia. Format: 23,8x16,3 cm, stron 57, [1]. Okładka broszurowa. (Okładka lekko otarta i zakurzona, ślad załamanego narożnika przedniej okładki, wewnątrz niewielkie zażółcenia papieru widoczne na marginesach, stan dobry. Na karcie tytułowej podpis poprzedniego właściciela. Wyd.I).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Broniewska Janina | | Tytuł: | Filip i jego załoga na kółkach | | Data powstania: | 1956 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Warszawa 1956. Nasza Księgarnia. Format: 20x13 cm, stron 29, [2]. Okładka broszurowa. (Okładka lekko otarta i zakurzona, stan dobry. Wyd.III. Ilustrowała Danuta Staszewska).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Green Homer | | Tytuł: | Brat ociemniały | | Data powstania: | 1929 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | German Juliusz | | Tytuł: | O Pawełku, który się dziwił | | Data powstania: | 1947 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Bajka dla dzieci z ilustracjami. Wydanie II. Katowice 1947. Wydawnictwo Michał Kowalski. Format: 20,3x14,3 cm, stron 32. Oryginalna okładka broszurowa. (Okładki otarte, niewielkie przedarcie grzbietu, stan dobry. Okładkę projektował Z.Acedański, ilustracje w tekście A.Chybińskiej).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Ziemnicki Władysław | | Tytuł: | Jezuskowa opowieść | | Data powstania: | 1947 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Wydanie II. Kraków [1947]. Wydawnictwo Książek Popularnych. Format: 23,8x17 cm, stron 16. Okładka broszurowa. (Otarcia i zabrudzenia okładki, niewielki ubytek narożnika przedniej okładki, niewielkie naddarcie grzbietu, papier nieco pożółkły, blok poluźniony. Egzemplarz wymaga ingerencji introligatora).
|
|
|
| |
| | |
| | |
|
|
|
| Wystawca: | Antykwariat Rara Avis | | Autor: | Zakrzewska Helena | | Tytuł: | Zasypana sztolnia | | Data powstania: | 1946 | | Rodzaj: | książka / book; |
| Opis:
|
Katowice 1946. Wydawnictwo "Universum". Format: 20,7x14 cm, stron 48. Okładka broszurowa. (Otarcia i zabrudzenia okładki, stan dobry. Okładka i rysunki M.Orackiego - Servina).
|
|
|
| |
| | |
|